Uganda

Wiadomości z Kakooge

wiadomości z Kakooge

W Polsce są teraz wakacje, odpoczynek…, ale nie w Ugandzie. Dzieci chodzą do szkoły, bo tutaj system edukacyjny wygląda nieco inaczej. Nauka trwa trzy semestry, a po nich dzieci mają miesiąc przerwy od nauki. W tym roku najbliższe wakacje przypadają na przełomie sierpnia i września.

Jest to dla nas pewien problem ponieważ rozpoczęliśmy wspólne lekcje w języku angielskim przez internet pomiedzy szkołą św. Judy w Kakooge a szkołą Podstawową nr 2 w Józefowie . Mamy nadzieję, że w kolejnym semestrze dołączą się do tego projektu inne szkoły z Polski.

wiadomości z Kakooge

Sportowy Dzień Dziecka

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, zorganozowaliśmy rozgrywki sportowe dla uczniów siedmiu katolickich szkół. W tym roku data zawodów przypadła na 9 czerwca. Rozgrywki piłki nożnej wygrała szkoła św. Judy z Kakooge w finale pokonując szkołę z Kyabutayika z wynikiem 4:0. Warte zaznaczenia jest, że tylko chłopcy z Kakooge grali w butach. W koszykówkę wygrały dziewczyny z tej samej szkoły pokonując szkołę z Batusy 68:56. W tym roku puchary dla zwycięzców rozdawał  nowy proboszcz w Kakooge o. Stanisław Nsubuga Strojecki.

wiadomości z Kakooge

18 czerwca 2018 r. bracia z delegatuty w Ugandzie przybyli na grilla do Kakooge, aby świętować mój srebrny jubileusz kapłaństwa. Z parafianami świętowałem go 25 czerwca w Kakooge i muszę powiedzieć, że naprawdę się wzruszyłem.

wiadomości z Kakooge

Po południu odbył sie parafialny konkurs chórów. Najwyżej oceniony został chór z Katuugo.

wiadomosci z Kakooge

 

Nowa służba ołtarza

W pierwszym tygodniu lipca o. Stanisław przyjmował do służby ołtarza 52 nowych ministrantów i ministrantek. Piszę przyjmował, ponieważ odbywało się to sukcesywnie podczas porannych Mszy Świętych. W poniedziałek klasy siódme, we wtorek szóste, we środę piate, a w czwartek czwarte.Po homili dzieci składały przyrzeczenie, a  proboszcz wręczał im franciszkańską Taukę, którą odtąd będą nosić do kompletu stroju ministranckiego.

wiadomości z Kakooge

o. Bogusław Dąbrowski/red.