Aktualności Paragwaj Wybrane dzieła

Pomóżmy ubogim dzieciom w Guarambare

parafialna jadalnia w Guarambare

“Od kilku lat prowadzimy na terenie parafii jadalnie dla ubogich dzieci. Nosi ona nazwę “Marcelino Chleb i Wino”. Wydawała ona codziennie posiłki dla około  60 dzieci” – pisze o. Marek Wilk, proboszcz w Guarambare (Paragwaj). W czasie pandemii franciszkanie proszą nas o pomoc dla osób, które każdego dnia odwiedzają ich jadalnię.

W okresie pandemii koronawirusa nasza parafia przekształciła się w centrum pomocy humanitarnej dla wszystkich mieszkańców. Wspomagaliśmy miejscowe władze w dystrybucji pomocy: paczek żywnościowych (dostarczono ich ponad 1000 najbardziej potrzebującym osobom), 200 koców  dla staruszków oraz w dystrybucji żywności dla przygotowania tzw. wspólnego garnka, który jest wielka pomocą dla mieszkańców Guarambare.

Członkowie parafialnego Caritasu  – pomimo lęku i istniejącego zagrożenia życia – odpowiedzieli na apel pomocy i weszli w skład lokalnego komitetu kryzysowego, pomagając m.in. w zapisach na program pomocy rządowej dla najuboższych.

Od 13 kwietnia 2020 (w czasie wielkich obostrzeń, wynikających z wprowadzonej w Paragwaju narodowej kwarantanny) z pomocą Sióstr Elżbietanek, wznowiliśmy działalność jadalni. Dzięki pomocy parafian i różnych darczyńców codziennie wydajemy posiłki dla około 100 osób. Robimy, co możemy, ale nie posiadamy wystarczających środków na dalsze utrzymanie naszej jadalni.

Sytuacja miejscowych ludzi jest bardzo trudna, okazuje się, że 64% ludności pracuje tylko dorywczo, wielu straciło prace, dlatego nasza pomoc, jaką jest wydawanie skromnych, ale smacznych obiadów,  jest znakiem nie tylko dobroci serca, ale także realną nadzieją dla nich.

Wobec tego prosimy o pomoc finansową , która pomoże nam utrzymać naszą jadalnię. Potrzebujemy środków na zakup produktów, aby móc kontynuować udzielaną biednym pomoc. Tygodniowy koszt utrzymania jadalni wynosi około 400 dolarów. Na czas trwania pandemii prosimy o dotację w wysokości 10 000 USD – prosi  o. Marek Wilk, proboszcz w Guarambare.

Wszystkim naszym ofiarodawcom już dziś z serca dziękujemy.

Ofiary na parafialną jadalnię w Guarambare można wpłacać na konto:

PKO BP 90 1020 2892 0000 5502 0901 2800 PLN

Z dopiskiem: ” DAROWIZNA – PARAFIALNA JADALNIA W GUARAMBARE”

Informujemy, że przekazując środki pieniężne na misje franciszkańskie w formie bezgotówkowej, jednocześnie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie udostępnionych na przelewie danych osobowych przez Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) w celu wysyłania Państwu korespondencji (podziękowań, życzeń, informacji o misjach franciszkańskich). Jeśli nie życzą sobie Państwo  przetwarzania udostępnionych nam danych osobowych lub otrzymywania korespondencji, prosimy o informację na e-mail: misje@franciszkanie.pl, lub dokonanie płatności anonimowo.

 

Więcej o jadalni: https://misje.franciszkanie.pl/jadalnia-dla-dzieci-w-guarambare/

A także o życiu w Paragwaju podczas pandemii: https://misje.franciszkanie.pl/z-paragwaju-w-epoce-pandemii/

Galeria zdjęć  – Pomóżmy ubogim dzieciom w Guarambare –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next