Aktualności Animacja

Muzeum Misji Franciszkańskich

muzeum misji franciszkanskich

Jak już informowaliśmy, rozpoczęliśmy tworzenie Muzeum Misji Franciszkańskich na terenie Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Powstanie tam ekspozycja, dzięki której można będzie choć na chwilę przenieść się w egzotyczne miejsca, gdzie pracują nasi misjonarze. Przedstawiamy kilka wizualizacji, mających na celu przybliżenie koncepcji Muzeum Misji Franciszkańskich naszej Prowincji.

W ramach przygotowywanej przez nas wystawy, chcemy zaprosić zwiedzających muzeum w podróż po franciszkańskich misjach rozsianych na trzech kontynentach (Ameryka Południowa, Afryka oraz Azja). Wirtualnymi przewodnikami będą misjonarze, którzy najlepiej znają misyjną rzeczywistość. Wystawa – prócz oryginalnych eksponatów przywiezionych z dalekich krajów – wyposażona będzie w elementy multimedialne jeszcze dokładniej przybliżające klimat misyjnej rzeczywistości.

muzeum misji franciszkańskich

muzeum misji franciszkanskich

Kalwaria Pacławska to miejsce pątnicze – sanktuarium, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte życia Pana Jezusa i Najświętszej Marii Panny.

Cieszymy się, że właśnie w tym miejscu powstaje multimedialna wystawa misyjna.

Autorką logo Muzeum Misji Franciszkańskich jest Julia Chlastacz. Dziękujemy za udostępnienie koncepcji i wizualizacji zespole projektowemu: Joannie Lang, Julii Chlastacz, Konradowi Lang, Wiktorowi Waniek.

Ofiary na tworzenie Muzeum Misji Franciszkańskich można wpłacać na konto: 

Pekao S.A. 31 1240 4432 1111 0000 4732 4970 PLN 

PROWINCJA ŚW. ANTONIEGO I BŁ. JAKUBA 

31-539 Kraków, ul Żółkiewskiego 14 

z dopiskiem: Darowizna – Muzeum Misyjne