Aktualności Inne

Tydzień Misyjny w Zielonej Górze

Tydzień Misyjny w Zielonej Górze

Już w sobotę, 21 października 2017 r., podczas wieczornej Mszy Świętej rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny – pisze do nas p. Zofia Kempka, animatorka misyjna, działająca przy franciszkańskiej parafii w Zielonej Górze.


Nasza parafia ma patronat misyjny nad misją w Matugga w Ugandzie. Oznacza to, że parafianie szczególnie wspierają duchowo i materialnie misjonarzy tam pracujących. Modlitewna pamięć rozszerza się na cały kraj, dlatego wierni z Zielonej Góry ogarniają najmocniej siedmiu misjonarzy pracujących w Ugandzie.

Z okazji Światowego Dnia Misyjnego po każdej Mszy Świętej zbieraliśmy ofiary na rzecz misji i rozdawaliśmy obrazki z modlitwą za misjonarza, którego nazwisko było wypisane na odwrocie. W niedzielę rozdaliśmy ich ponad tysiąc.

Po południu parafianie zebrali się na różańcu misyjnym, który odmówiliśmy był w pięciu językach a rozważania były związane z tematyką misyjną. Przez cały trwający Tydzień Misyjny również zbieramy się na różańcu i modlimy się za wszystkich posługujących na misjach. W naszej parafii będzie też jeszcze możliwość dołączenia do akcji “Otocz modlitwą misjonarza!”

otocz modlitwą misjonarza

Tydzień Misyjny – konkurs

Ponadto trwa konkurs dla dzieci  pt. “Obrazek dla misjonarza”. Podsumowanie tej akcji będzie miało miejsce na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Na wszystkich uczestników konkursu czekają upominki przywiezione przez misjonarzy.

Zofia Kempka/red.