Aktualności Animacja Pomoc misjom

Otocz modlitwą misjonarza!

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji: “Otocz modlitwą misjonarza!”. Jest to forma duchowej adopcji franciszkańskich misjonarzy z naszej Prowincji. 

Aby wziąć w niej udział, wystarczy napisać do nas e-mail (bądź list) z deklaracją podjęcia modlitwy za misjonarza. Modlitwa do codziennego odmawiania znajduje się na odwrocie obrazka, który będziemy wysyłać do zainteresowanych akcją osób. Na rewersie obrazka wypisane będzie imię i nazwisko oraz miejsce pracy misjonarza, za którego osoba zobowiązuje się modlić.

Podstawową formą modlitewnej pamięci, jest wspomniana modlitwa za wstawiennictwem błogosławionych Męczenników z Pariacoto oraz św. Maksymiliana Kolbe – franciszkańskich misjonarzy – jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by modląca się osoba podjęła inne formy duchowego wsparcia danego misjonarza.

Dołącz do akcji

Wszystkich zainteresowanych prosimy o e-mail : na adres misje@franciszkanie.pl . W temacie należy wpisać “Otocz modlitwą misjonarza”, a w treści pragnienie modlitwy za franciszkanina posługującego na misjach. Aby otrzymać obrazek z modlitwą i nazwiskiem misjonarza prosimy o podanie adresu pocztowego.

Aby dołączyć do akcji, można też napisać tradycyjny list na adres:

Sekretariat Misyjny (OFMConv)
ul Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków

Z dopiskiem: “Otocz modlitwą misjonarza”

otocz modlitwą misjonarza

Nasi franciszkańscy misjonarze

Krakowska Prowincja Franciszkanów prowadzi misje w Ameryce Południowej: w Boliwii, Peru i Paragwaju, w Azji – w Uzbekistanie, w Afryce – w Ugandzie oraz w Europie na Ukrainie Prócz pracy duszpasterskiej, głoszenia Słowa Bożego i udzielania sakramentów w odległych krajach, misjonarze podejmują projekty socjalne, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców krajów misyjnych.

otocz modlitwą misjonarza