Boliwia

Santa Cruz. Przygotowanie do wizyty Papieża Franciszka

Szafarze i wolontariusze z franciszkańskiej parafii w Montero wzięli udział w przygotowaniu pielgrzymki papieża Franciszka do Boliwii. W niedzielę 5 lipca 2015 r. na placu przed katedrą w Santa Cruz de la Sierra odbył się obrzęd rozesłania wolontariuszy – nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii oraz młodzieży z „Gwardii Papieskiej”, którzy pomagają podczas, rozpoczynajacej się dziś w Boliwii, wizyty papieża Franciszka.

Z franciszkańskiej parafii w Montero w rozesłaniu udział wzięło 64 szafarzy nadzwyczajnych i 45 młodych ludzi, którzy entuzjastycznie, pomimo zimna (w Boliwii trwa teraz zima), uczestniczyli we mszy świętej na placu. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Santa Cruz, Sergio Gualberti.

Pochód papieski

W niedzielę przez ulice Santa Cruz przeszedł pochód „papieski”. Wyruszono rano z parafii św. Marcina de Porres, by obejść kilka dzielnic należących do tej parafii. W ten sposób zachęcano wszystkich mieszkańców miasta do udziału w spotkaniu z papieżem Franciszkiem, które odbędzie się w Santa Cruz w czwartek 9 lipca 2015 r. o godzinie 16.

AK/red, tł. o. ZŚ