Aktualności Uganda

Podziękowanie za Samochód dla Matuggi

podziękowanie

W imieniu naszej franciszkańskiej wspólnoty w Matugga, w Ugandzie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania funduszy na zakup misyjnego samochodu dla parafii w Matugga – pisze o. Adam Klag, nasz misjonarz.

W pierwszej kolejności dziękuję pracownikom Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Krakowie za koordynowanie przedsięwzięcia w Polsce. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórki w parafiach, różnych spotkaniach misyjnych, osobom indywidualnym, wspólnotom kościelnym i innym instytucjom. Zebraliśmy 41, 188 zł.

Zakupiliśmy za te fundusze samochód Toyota Vanguard, siedmoosobowy, sprowadzony z Japoni do Ugandy. Ma napęd na cztery koła, więc nawet w porze deszczowej, kiedy drogi stają się błotniste, jesteśmy w stanie dojechać do każdego miejsca w naszej parafii z posługą duszpasterską.

Oprócz posługi duszpasterskiej angażujemy się w różne dzieła charytatywne, szkoły i nowo otwarty szpital w Wanda Health Center w Matugga. Samochód ten więc będzie dobrze służył w naszej posłudze misyjnej w tym afrykańskim kraju.

Niech Pan Wam wszystkim wynagrodzi za złożone dary a święty Krzysztof wyprasza potrzebne dary.

Życzymy Błogosławionego Nowego Roku.

o. Adam Klag OFMConv
gwardian i proboszcz parafii Matugga