Aktualności Paragwaj

Śluby wieczyste w Paragwaju

śluby wieczyste

Śluby wieczyste to sprawa poważna. To związanie się z Bogiem, Kościołem i Zakonem na całe życie. W naszej misji w Paragwaju na śluby wieczyste trzeba było długo czekać. W ciągu trzydziestu lat pracy misyjnej franciszkanów w Paragwaju przez formację zakonną przewinęło się wielu młodzieńców. Dotychczas tylko jeden z nich związał się z Zakonem i jest kapłanem, inni odchodzili. 5 stycznia 2020 r. dwóch kolejnych młodych ludzi złożyło swoje śluby, decydując się być na całe życie franciszkanami.

Br. Jose Wildo Bogarin  oraz br. Juan Javier Pareira Gaona – tak nazywają sie bohaterowie dnia dzisiejszego. Jeden z nich podjął decycję, że chce być bratem zakonnym, drugi chce zostać kapłanem i ukończył już cykl niezbędnych studiów.

Uroczystość złożenia ślubów wieczystych odbyła się w Areguá, w naszym ośrodku Miłosierdzia Bożego, 5 stycznia, w dniu w którym tutaj obchodzi się Uroczystość Trzech Króli. Ceremonii przewodniczył o. Jacek Orzeł, Delegat o. Prowincjała. Uczestniczyły w niej oczywiście rodziny braci Jose i Juana, ich znajomi, a także wielu sympatyków.

Dla naszej obecności w Paragwaju dwóch współbraci, którzy decydują się związać z Zakonem na zawsze to bardzo dobra i ważna informacja. Przy tak skromnym składzie osobowym w jakim tu pracujemy, dwóch młodych i do tego miejscowych ludzi, to prawdziwy skarb. Oby cieszyli się franciszkańskim Pokojem i Dobrem i oby tymi wartościami obdarowywali innych!

 

o. Tadeusz Pobiedziński/red.

Galeria zdjęć  – Śluby wieczyste w Paragwaju –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next