Animacja

Niedziela misyjna w Zielonej Górze

niedziela misyjna
“23 czerwca 2019r. w parafii p.w. św.Franciszka  po raz kolejny  przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną” – pisze do nas p. Zofia Kempka z grupy misyjnej w Zielonej Górze.

Z tego okazji z Sekretariatu Misyjnego w Krakowie przyjechał do nas o. Dariusz Gaczyński, który na wszystkich Mszach Świętych głosił Słowo Boże i opowiadał o życiu misjonarzy.

O. Darek, który wiele lat pracował na misji w Paragwaju  zna  potrzeby misjonarzy pracujących w odległych krajach. Jeżdżąc po parafiach franciszkańskich, prosi parafian przede wszystkim o stałą pamięć modlitewną za nich, ale także o pomoc materialną potrzebną misjom. O. Darek wyjaśnił także na co przeznaczane są pieniądze zbierane na misjach. A są to zupełnie przyziemne potrzeby, m.in. zakup paliwa do pojazdów, którymi poruszają się misjonarze po rozrzuconych w dużych odległościach  placówkach misyjnych, na zakup najpotrzebniejszego sprzętu, ale również na leczenie misjonarzy.

Przebywając  latami w trudnych  dla Europejczyka warunkach klimatycznych, misjonarze często potrzebują pomocy medycznej. Pomimo, że misjonarze służą pomocą mieszkańcom w odległych krajach, to pomoc materialna dla nich płynie od nas. 

W czasie Mszy św., modliliśmy się więc zarówno za misjonarzy jak i tych, którzy duchowo i materialnie wspierają misyjne dzieła Kościoła. Na zakończenie o. Darek podzielił się z parafianami chlebem na znak naszej solidarności z misjonarzami.

W czasie Niedzieli Misyjnej tradycyjnie można było nabyć na stoisku gadżety misyjne i nasze  pierniki pieczone przez małżeństwo z grupy misyjnej. Dochód z ich sprzedaży trafi do naszej patronackiej misji w Kakooge.

 

Zofia Kempka/red.

Galeria zdjęć – “Niedziela misyjna w Zielonej Górze”–  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):

 

navigate_before
navigate_next