Boliwia

Montero. Boże Ciało na stadionie

boże ciało na stadionie

26 maja  2016 r.na stadionie miejskim „Gilberto Parada” w boliwijskim mieście Montero, świętowano Boże Ciało. Uczestniczyło w niej ponad 11 500 wiernych.

Wchodząc na stadion każdy z uczestników otrzymywał na pamiątkę przeżywanego Roku Miłosierdzia broszurę z logo, hymnem oraz modlitwą przygotowaną specjalnie na rok jubileuszowy. Celebrację transmitowało Katolickie Radio „Carisma”, dzięki któremu uroczystość mogli przeżywać nie tylko wierni z Montero, ale także słuchacze zgromadzeni przy radioodbiornikach. Mszy świętej podczas tego wydarzenia przewodniczył bp Rene Leigue – biskup pomocniczy diecezji Santa Cruz de la Sierra. W uroczystościach brali udział kapłani oraz wierni z parafii de Buena Vista, San José de la Floresta oraz z prowadzonej przez franciszkanów parafii Las Mercedes. W oprawę liturgiczną włączyli się wierni z rozmaitych grup, a także bierzmowani oraz dzieci pierwszokomunijne.

Wielkie wydarzenie dla miasta

Wybrane grupy przygotowały urozmaiconą tańcem procesję z księgą Pisma Świętego przed Liturgią Słowa, inne odpowiadały za procesję z darami ofiarnymi oraz lekturę czytań mszalnych. Całość uświetniał śpiew chóru z centrum duszpasterskiego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Villa Cochabamba. Na stadionie zgromadziła się młodzież z różnych szkół z terenu miasta. Na koniec świętowania uroczystości Bożego Ciała, po procesji eucharystycznej, która przeszła ulicami Montero, niebo ponad wiernymi rozświetlił pokaz sztucznych ogni.

Świętowanie Bożego Ciała na stadionie w Montero było wielkim wydarzeniem dla całego miasta. Udział w celebracji wzięło 11 500 wiernych, do liturgii służyło ponad 200 ministrantów, a Komunii Świętej udzielało 39 szafarzy. Tak liczny udział parafian zarówno we mszy świętej na stadionie jak i w procesji ulicami miasta, był wielkim wyznaniem wiary w Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Na podstawie: http://parroquialasmercedes.blogspot.com/2016/05/corpus-christi-2016-marcha-de-fe.html

Więcej o pracy misjonarzy w Montero

Agnieszka Kozłowska