Aktualności Uganda

Braterska wizyta o. Generała w Matugga

wizyta o. Generała

23 października 2017 r.  w ramach pobytu w Ugandzie o. Generał Marco Tasca wraz ze swoim współpracownikiem o. Timothy Kulbickim złożyli jedniodniowa wizytę w klasztorze i parafii Matugga, drugiej co do kolejności misji franciszkańskiej w Ugandzie.

Zacni goście odwiedzili wspólnotę braci w Matugga i dzieła prowadzone przez ich braci. Gorące przywitanie zgotowały im dzieci ze szkoły podstawowej st. Charls Lwanga i st. Anthony of Padua. Szkoła ta została zbudowana z funduszy franciszkańskiej fundacji Caritas Antoniana.  Następnie goście z Rzymu zwiedzili budowę nowo powstającego franciszkańskiego szpitala w Matugga, szkołę podstawową w Kabunza oraz klasztor i szkołę sióstr franciszkanek, które współpracują z franciszkanami w Matugga.

Dzieci gotowe na przywitanie gości
Dzieci gotowe na przywitanie gości

Ojciec Generał był żywo zainteresowany działalnością braci i wyraził szczere uznanie dla dzieł, które są prowadzone przez Zakon w tej cześci Ugandy.

wizyta o. Generała

o. Adam Klag, Uganda – Matugga

Wizyta o. Generała w Matugga – galeria zdjęć 
navigate_before
navigate_next
Przypominamy, że można objąć duchowym wsparciem misjonarzy z Ugandy, w ramach akcji “Otocz modlitwą misjonarza” Zapraszamy!