Aktualności Uganda

Audiobook “Spalić paszport”

audiobook spalić paszport

Świetna książka naszego misjonarza, o. Bogusława Dąbrowskiego z Ugandy, teraz w formie audiobooka. Jeśli ktoś szuka prezentu pod choinkę, bądź na Mikołaja, audiobook “Spalić paszport”, może być doskonałą propozycją. 

Podobnie jak w przypadku wydania tradycyjnego, dochód ze sprzedaży książki wspiera dzieła franciszkańskiej misji w Kakooge. Tym razem zbieramy fundusze na budowę domu dla nauczyciela przy stworzonej kilka lat temu szkole zawodowej. 

Audiobook nabyć można m.in. na stronie wydawnictwa Heraclon  lub w salonach Empik.

„Spalić paszport” jest zbiorem wspomnień i misyjnych historii, które autor zdążył zgromadzić przez 15 lat swojej pracy w Ugandzie (w miejscowości Kakooge). To opowiadania, które śmieszą, wzruszają i zaskakują – nawet tych, którym wydaje się, że o misjach wiedzą już wiele. Czytając książkę o. Dąbrowskiego, na myśl przychodzi określenie „franciszkański Cejrowski”. Autor, obdarzony darem „lekkiego pióra”, w swoich opowieściach odnosi się do historii, polityki, tradycji i kultury Ugandy. Dzięki temu poznajemy ten afrykański kraj nie tylko od strony ewangelizacyjnych starań misjonarza. „Spalić paszport” może zatem zainteresować  wszystkich, „wybierających się” z książką w podróż po nieznanych krajach. Nieodzownym dodatkiem takiej wycieczki są zdjęcia, znajdujące się niemal na każdej stronie publikacji. „Spalić paszport” to pięknie wydana książka, która bez wątpienia może znaleźć się również na półce z literaturą podróżniczą…

Zobacz także słowo od autora, prosto z Ugandy

Przeczytaj również: