Aktualności Animacja

Wyjątkowa Niedziela Misyjna we Wrocławiu

W tym roku Uroczystość Świętej Trójcy zbiegła się w liturgicznym wspomnieniem franciszkańskich męczenników z Paraicoto o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, przeżywanym 7 czerwca 2020 r. Dodatkowo obie te okazje „spotkały” się w pierwszą niedzielę czerwca, która od lat już we wrocławskiej franciszkańskiej parafii św. Karola Boromeusza jest niedzielą szczególnej łączności z franciszkańskimi misjonarzami na całym świecie.

Podczas wszystkich Mszy św. homilie głosił o. Dariusz Gaczyński z Sekretariatu Misyjnego w Krakowie, przedstawiając również sytuację (często bardzo trudną) na terenach, gdzie pracują misjonarze z Krakowskiej Prowincji Franciszkanów Konwentualnych. Po Eucharystii o godzinie 13:00 odbyło się jeszcze specjalne nabożeństwo poświęcone Męczennikom z Pariacoto.

Parafialna Grupa Misyjna, która planowała specjalny piknik misyjny, a z którego trzeba było zrezygnować w zawiązku z obostrzeniami sanitarnymi, wsparła o. Dariusza Gaczyńskiego podczas zbiórki na misje. I choć wciąż do kościoła na niedzielne Msze  św. przychodzi mniej osób niż wcześniej, to zebrana kwota pokazała wielką hojność wrocławskich parafian i ich otwarte serce dla misji.

To był naprawdę wyjątkowy, ważny i radosny dzień! 

 

Halina Sasin/Grupa Misyjna z Wrocławia

 

Galeria zdjęć  – Wyjątkowa Niedziela Misyjna we Wrocławiu –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next