Aktualności Animacja

Nagroda Prowincji dla p. Marii Konik

nagroda prowincji

W środę, 2 października 2019 r. podczas Mszy Świętej w Domu Prowincjalnym Franciszkanów w Krakowie, Prowincjał o. Marian Gołąb, wręczył nagrodę Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię pani Marii Konik, wolontariuszce naszego Sekretariatu Misyjnego.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się tuż na początku ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Ponadto p. Maria Konik została uhonorowana tą szczególną nagrodą w dniu, w którym wspominaliśmy naszych Aniołów Stróżów. Do tej wyjątkowej okazji nawiązał w swojej homilii Ojciec Prowincjał. Odnosząc się do wielkiego daru, jakim są dla nas nasi Aniołowie Stróżowie., zauważył, że poza rzeczywistością dla nas niewidzialną, na naszej drodze życia Pan Bóg stawia osoby, które podczas ziemskiej wędrówki również są dla nas pewnego rodzaju “aniołami”. Takim aniołem krakowskiego Sekretariatu Misyjnego jest bez wątpienia p. Maria Konik, która już od ponad 15 lat regularnie pomaga przy wysyłaniu podziękowań dla Przyjaciół Misji Franciszkańskich.

“Od początku powstawania i tworzenia struktur krakowskiego Sekretariatu Misyjnego, była obecna w tym miejscu, pomagając wówczas śp. o. Piotrowi Kyciowi. Pomoc p. Marii jest bardzo widoczna i przynosi owoce widoczne w rosnącym wsparciu naszych misji.” – czytamy w liście wnioskującym o przyznanie nagrody naszej wolontariuszce.

“Pani Maria jest człowiekiem wielkiej pokory. To bardzo szlachetna osoba, która nigdy nie oczekiwała od nas nic w zamian, wszystko traktując jako dar. Jak sama podkreśla, gdy wielokrotnie jej dziękujemy za wykonywaną dla nas i z nami pracę, odbiera swoją obecność tutaj jako wielką łąskę Bożą. W takiej postawie sama może nie do końca widzi, jakim dla nas jest darem, co chcielibyśmy podkreślić poprzez przyznanie jej wspomnianej nagrody.” – przyznaje o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji wraz z pracownikami sekretariatu.

Ktoś więcej, niż wolontariusz

“P. Maria Konik jest dla nas nawet kimś więcej niż wolontariusz. Jest bezsprzecznie częścią naszego zespołu, osobą która wprowadza do naszego biura bardzo wiele dobra i ciepła. Sprawa misji franciszkańskich jest dla niej osobiśce bardzo ważna. Regularnie uczestniczy też w trzecich środach miesiąca i modliwie za misjonarzy. Podjęła również adopcję na odległość, sponsorując naukę dziewczynce z Matuggi. P. Maria od lat pomaga nam przy organizowanych przez nas kiermaszach i zbiórkach, dysponując swoim czasem, czy to wyjazdowo – w Kalwarii Pacławskiej czy na miejscu, w Krakowie.” – czytamy w podaniu.

Po uroczystej Mszy Świętej franciszkanie oraz pracownicy Kurii Prowincjalnej, a także zaproszeni przez p. Marią przyjaciele, razem z laureatką świętowali to ważne wydarzenie przy wspólnym stole.

Dziękujemy Pani Marii za jej czas i zaangażowanie w pracę krakowskiego Sekretariatu Misyjnego. Niech Pan Bóg wynagradza wszelkie dobro i obdarza potrzebnymi łaskami!

 

Agnieszka Kozłowska

fot. o. Jacek Michno

 

Galeria zdjęć  – Nagroda Prowincji dla p. Marii Konik–  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next