Aktualności Animacja

“Makulatura dla misji” w Rychwałdzie

makulatura dla misji

W ciągu pierwszej akcji zbierania makulatury na misje, w dniach od 5 do 16 czerwca 2020 r. , franciszkańska Grupa Misyjna z Rychwałdu uzbierała aż 6 200 kg makulatury. Był to pierwszy etap akcji pomocowej zorganizowanej przez tą grupę.

Po sukcesie zbiórki w Rychwałdzie, za zgodą i we współpracy z Proboszczem i mieszkańcami parafii Milówka, również w tej miejscowości został postawiony kontener na makulaturę. W czasie od 19 do 29 czerwca 2020 zebrano 3 380 kg papieru do przetworzenia.

Trzecim etapem zbiórki makulatury dla misji była akcja zorganizowana przy parafii Przemienienia Pańskiego w Cięcinie. Dzięki Proboszczowi Parafii, mieszkańcom oraz firmom z terenu Gminy Węgierska Górka, kontener, który został podstawiony 3 lipca 2020 r. (a planowo miał stać do 13 lipca 2020) . już 7 lipca został wypełniony po brzegi. Zastanawiamy się nad opróżnieniem go  i ponownym podstawieniem.

Cały dochód ze zbiórki makulatury przekazywany jest na misje franciszkańskie. Nasza Grupa Misyjna opiekuje się klasztorem partnerskim w Chimbote w Peru. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę wielką akcję zbiórki makulatury dla misji!

 

Małgorzata Radecka, Grupa Misyjna z Rychwałdu/red.

Galeria zdjęć  – “Makulatura dla misji” w Rychwałdzie – list o. Józefa z Ugandy –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next