Aktualności Animacja

Prawie sto osób otoczyło modlitwą misjonarzy

prawie sto osób modli się za misjonarzy

W czasie tegorocznego Tygodnia Misyjnego rozpoczęliśmy akcję “Otocz modlitwą misjonarza”. Odzew chętnych do modlitwy był wielki. Dzięki temu prawie sto osób modli się za misjonarzy z naszej Prowincji. Dziękujemy!

Modlitwa za misje i misjonarzy potrzebna jest stale, dlatego zdecydowaliśmy się nie zamykać rozpoczętej akcji modlitewnej. Jest jeszcze możliwość dołączenia do tej inicjatywy: “Otocz modlitwą misjonarza” Szczegóły znajdują się pod tym linkiem.

Mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób zdecyduje się na tego rodzaju modlitewne wsparcie misjonarzy.

Owoce Tygodnia Misyjnego

To nie jedyny owoc tego ważnego dla misji czasu. Na pewno w wielu parafiach wyjątkowo obchodzono Tydzień Misyjny, ale szczególnie cieszymy się z inicjatyw podjętych w Zielonej Górze, gdzie oprócz promowania akcji modlitewnej zorganizowano konkurs rysunkowy dla dzieci. Jak pisze p. Zofia Kempka, animatorka grupy misyjnej, w niedzielę 29 października 2017 r. na swoją Mszę Świętą dzieci przyniosły rysunki, które wykonały dla misjonarzy przez Tydzień Misyjny. Złożyły je pod ołtarzem, a po zakończeniu Eucharystii wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali upominki, które pochodziły z krajów naszych misji. Rysunki zostaną przekazane naszym misjonarzom w Ugandzie.

Ponadto pięknym owocem Tygodnia Misyjnego jest powstanie w parafii w Zielonej Górze nowej Róży Żywego Różańca,  która będzie modliła się w intencji wszystkich dzieł misyjnych i misjonarzy.

ak