Animacja Peru

Nowa książka misjonarza z Peru

nowa książka naszego misjonarza

Nakładem Wydawnictwa “Bratni Zew” ukazała się książka “Święty nie z tej ziemi. Opowieść o Martinie de Porres”, którego współautorem jest nasz misjonarz, br. Bogdan Pławecki.

Dzięki książce misjonarza mamy okazję poznać jednego z oficjalnych patronów Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Jak czytamy na stronie Wydawnictwa, czytelnik zapraszany jest w niezwykłą podróż do Limy przełomu XVI i XVII w. “Czeka tam wiele nieprawdopodobnych przygód, wśród nich cudowne uzdrowienia, budowanie szpitala i sierocińca, a także pełne humoru ratowanie myszy. Wszystko za sprawą Martina de Porres. Któż to taki? Peruwiańczyk, dla którego służba Bogu i pomoc potrzebującym były ponad wszystko.

Mimo swojego pochodzenia i ciemnego koloru skóry, które często przysparzały mu wiele kłopotów, nie zniechęcał się. Bożą mocą leczył, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Jego największą bronią była… pokora! Dzisiaj mówi się o nim Brat Miotła, bo na zamiataniu i pomocy ubogim znał się jak nikt inny. Nuda? Nie w tym przypadku! Poznaj fascynującego dominikanina o wrażliwym sercu i wielkim miłosierdziu”. 

Książkę można nabyć w sklepie internetowym Wydawcy: BRATNI ZEW.