Uganda

Globalna szkoła w ugandyjskiej wiosce

Fundacja Innovaid przesyła nam świetne wieści z Ugandy! Dzięki ich wielkiemu poświęceniu i pracy, dzieci i młodzież ze szkół w Kakooge będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z całego świata.

 

Jak podaje fundacja na swojej Facebookowej stronie, zakończony został drugi etap realizacji projektu. Polegał on na dostarczeniu, podłączeniu i konfiguracji trzech terminali wideokonferencyjnych do Szkoły podstawowej, Szkoły Zawodowej oraz Franciszkańskiego Ośrodka Zdrowia w  Kakooge.

Dzięki terminalom możliwe będzie prowadzenie zajęć w szkołach z nauczycielami z całego świata! Jest to niezwykle ważne, ponieważ w Kakooge wciąż brakuje nauczycieli z wielu dziedzin. Połączenie ze szpitalem umożliwi prowadzenie zdalnych konsultacji ze specjalistami.

Aktualny projekt podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmował instalację dostępu do Internetu w wymienionych wyżej szkołach oraz w ośrodku medycznym. Wszystkie te miejsca zostały połączone ze sobą światłowodem, a w każdym z nich została wykonana infrastruktura sieciowa. Umożliwiłaona dostęp kablowy i bezprzewodowy do Internetu.

Szczegóły techniczne

Jak pisze Fundacja Innovaid, aby na tym terenie (szkoły i szpital położone są w buszu) możliwe było dobre połączenie z Internetem, zainstalowano radiolinię do lokalnego operatora telekomunikacyjnego, firmy Airtel. „Pozwoli nam to na zapewnienie odpowiednich paramentów łącza dla kolejnego etapu projektu. – czytamy na stronie.  „Aby maksymalnie zmniejszyć awaryjność sieci zestawiliśmy także łącze backupowe za pośrednictwem sieci 3G operatora MTN, a całość systemu podłączyliśmy do solarnego źródła zasilania”.

 

„Teraz każdy z uczniów otrzyma swoje indywidualne dane do logowania i będzie mógł korzystać z Internetu bez ograniczeń”. – cieszą się pracownicy Fundacji i obiecują, że o dalszych etapach tego szczególnego projektu, będą informować po powrocie do Polski.

Na podstawie https://www.facebook.com/innovaid.org/ opr. ak

 

Więcej o szkole zawodowej w Kakooge: http://www.misje.franciszkanie.pl/technikum-w-buszu/