Aktualności

XVIII Spotkanie Rodzin Misjonarzy

XVIII Spotkanie Rodzin Misjonarzy

W dniach 27-28 kwietnia 2019 r. w Krakowie, odbyło się XVIII Spotkanie Rodzin Misjonarzy Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie w sobotę, poprzedzającą Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym roku do Krakowa przyjechało 35 członków rodzin naszych misjonarzy, głównie tych pracujących w Ugandzie oraz Peru. Wielką radością był fakt, że niektóre z rodzin po raz pierwszy zdecydowały się przyjechać na nasze spotkanie. Nie zabrakło również krewnych błogosławionych Męczenników z Pariacoto, którzy również podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z bł. Michałem Tomaszkiem i bł. Zbigniewem Strzałkowskim.

Zjazd rodzin zgromadził zarówno starszych,  jak i młodszych. Rozpiętość wiekowa była naprawdę imponująca, ponieważ najmłodszy uczestnik spotkania miał zaledwie 1,5 roku. Wspólnie z uczestniczącymi w spotkaniu o. Dariuszem Gaczyńskim, sekretarzem ds. misji w Prowincji oraz misjonarzami przebywającymi obecnie na urlopie w Polsce, o. Stanisławem Olbrychtem i br. Piotrem Hrymą, którzy na co dzień pracują w Peru, stanowiliśmy w tych dniach wielką, misyjną rodzinę.

Wspólna modlitwa za misje

Po przedstawieniu się i rozmowach, pomodliliśmy się wspólnie Różańcem za misje i misjonarzy. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył o. Marian Gołąb, Prowincjał. W homilii, przypomniał on, że Zmartwychwstanie Jezusa jest dla nas wciąż realne i aktualne, a Jezus, tak jak przychodził do uczniów po swoim Zmartwychwstaniu, również obecnie przychodzi do nas ze swym pokojem i radością. O. Prowincjał dziękował wszystkim rodzinom za przybycie i zachęcał do kontynuowania tej pięknej tradycji Spotkań Rodzin Misjonarzy. Po wspólnej Eucharystii o. Marian spotkał się z nami przy kawie, opowiedział o aktualnej sytuacji panującej na franciszkańskich misjach, a także podzielił się swoim doświadczeniem pracy misyjnej w Ugandzie.

Wieczorem, po kolacji była możliwość wspólnego obejrzenia filmu “Największy dar”, opowiadającego o wielkim darze przebaczenia.

Nasze spotkanie zakończyliśmy w niedzielę. Po wspólnym śniadaniu oraz Mszy Świętej, której tego dnia przewodniczył o. Stanisław Olbrycht, misjonarz z Peru oraz po kawie, napełnieni radością ze spotkania i spędzonego wspólnie czasu, rozjechaliśmy się do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w podobnym, lub jeszcze większym gronie, by wzajemnie się poznawać, modlić za naszych misjonarzy i umacniać w przeżywanych troskach i radościach.

tekst i zdjęcia: Agnieszka Kozłowska

Galeria zdjęć – XVIII Spotkanie Rodzin Misjonarzy – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
XVIII Spotkanie Rodzin Misjonarzy
navigate_before
navigate_next