Animacja

XVII Spotkanie Rodzin Misjonarzy

spotkanie rodzin misjonarzy

W pogodny weekend 7-8 kwietnia 2018 r. w Sekretariacie Misyjnym w Krakowie odbyło się XVII Spotkanie Rodzin Misjonarzy Franciszkańskich.

Na spotkanie przybyli rodzice oraz krewni niektórych misjonarzy krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Rodziny ojców i braci pracujących w Peru, Paragwaju czy Ugandzie, mogli się wzajemnie poznać, wymienić doświadczeniami oraz informacjami, które przekazują im “ich misjonarze”. Byli z nami także przedstawiciele rodzin franciszkańskich Męczenników z Pariacoto, bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Ich opowieści oraz obecność były również dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.

Prosząc o dar ufności

Zjazd rozpoczął się w sobotę w południe wspólnym obiadem. Po nim tradycyjnie zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie, a chętni mogli pospacerować po “ogrodach franciszkańskich” przy Kurii Prowincjalnej, w której mieści się Sekretariat Misyjny. Poobiednia kawa była okazją do przedstawienia się, poznania i opowieści o rodzinnych i misyjnych przygodach naszych bliskich pracujących na misjach. O 15:00, w godzinie Miłosierdzia modliliśmy się w intencji misji, misjonarzy oraz nowych powołań do pracy w odległych krajach. Tegoroczne spotkanie rodzin przeżywaliśmy w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Podczas wspólnej Mszy Świętej, którą odprawił sekretarz ds. animacji misyjnej, o. Dariusz Gaczyński, zostaliśmy zaproszeni do jeszcze większej ufności Miłosiernemu Jezusowi. Wśród trosk i lęków o pracujących daleko misjonarzach, najlepszym lekarstwem jest ufne powierzanie swoich bliskich Jezusowi, który najlepiej wie, co jest dla nich dobre – przekonywał w homilii o. Dariusz.

Po Eucharystii przyszedł czas na misyjną opowieść br. Stevena, kleryka pochodzącego z Ugandy. Mogliśmy się dowiedzieć wiele nie tylko o pracy misjonarzy w tym kraju, ale także o ugandyjskich zwyczajach oraz o tym, jak br. Steven poznał franciszkanów i dlaczego zdecydował się powiedzieć Bogu “tak”, wstępując do ich zakonu.

spotkanie rodzin misjonarzy

Wieczorem, po kolacji obejrzeliśmy film “Teraz i w godzinę śmierci”, opowiadający o sile modlitwy różańcowej, oraz o Krucjacie Różańcowej w obronie przed terroryzmem. Niedzielny poranek spędziliśmy w klasztorze św. Franciszka z Asyżu, w samym sercu Krakowa. Po śniadaniu i wspólnej Mszy Świętej w Bazylice św. Franciszka zakończyliśmy nasze spotkanie. Piękna pogoda zachęcała do spacerów po Krakowie oraz do odwiedzenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie w uroczystościach Niedzieli Miłosierdzia uczestniczyły tysiące wiernych.

Wszystkim Rodzinom Misjonarzy dziękujemy za wspaniałe spotkanie i liczymy na to, że w przyszłym roku zobaczymy się w jeszcze szerszym gronie.

 

Agnieszka Kozłowska
Sekretariat Misyjny Franciszkanów

Galeria zdjęć – XVII Spotkanie Rodzin Misjonarzy Franciszkańskich – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)

 

navigate_before
navigate_next

Zobacz również: