Inne

XVI Spotkanie Rodzin Misjonarzy Franciszkańskich

Rodzice oraz krewni franciszkanów pracujących na misjach 29 kwietnia 2017 r. spotkali się po raz kolejny, by wspólnie modlić się za misjonarzy i poznać inne rodziny, których bliscy głoszą Dobrą Nowinę w odległych krajach.

Tegoroczne spotkanie rodzin misjonarzy odbyło się w Rychwałdzie. Miejsce zjazdu nie było jedyną „nowością” dla rodzin misjonarzy. Po raz pierwszy mogli spotkać się z nowym Sekretarzem ds. misji – o. Dariuszem Gaczyńskim, pracującym wcześniej w Aregua, w Paragwaju.

Już podczas wzajemnego zapoznawania się rodzin, można było usłyszeć ciekawe historie misyjne związane z pracą franciszkanów w Ugandzie, Paragwaju oraz na Ukrainie, a także przejmujące  świadectwa orędownictwa naszych błogosławionych męczenników, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. O. Dariusz opowiedział także historię swojego misyjnego powołania. Na spotkaniu nie zabrakło wspólnej Mszy Świętej, Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy Różańcowej w intencji misji i misjonarzy.

Rodziny misjonarzy zwiedziły również Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Historię tego niezwykłego miejsca oraz cudownego obrazu słynącego łaskami przybliżył o. Bogdan Kocańda – gwardian i proboszcz.

XVI Spotkanie Rodzin Misjonarzy Franciszkańskich zakończyło się w niedzielę po porannej Mszy Świętej i wspólnym śniadaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy – od najstarszego do najmłodszego uczestnika (który miał zaledwie 10 miesięcy) – spotkamy się w jeszcze większym gronie.

 

więcej zdjęć: https://www.franciszkanie.pl/artykuly/xvi-spotkanie-rodzin-misjonarzy-franciszkanskich

Agnieszka Kozłowska