Ukraina

Wolontariusze pilnie poszukiwani!

Wolontariat dla Kresów

Fundacja Brat Słońce zaprasza do udziału w akcji Wolontariat dla Kresów 2018, w ramach której grupa wolontariuszy wyjedzie w lipcu do Bołszowiec w Ukrainie.

W Bołszowcach mieści się Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ufundowane w XVII w przez polskiego hetmana Marcina Kazanowskiego.

Od 2002 roku odbywają się tam Franciszkańskie Spotkania Młodych. Wolontariusze pomagają w organizacji spotkania, a także zajmują się uprzątnięciem polskiej kwatery na bołszowieckim cmentarzu. 

Zaniedbanym cmentarzem nikt się nie zajmował przez lata aż do pierwszej na nim wizyty wolontariuszy, która miała miejsce w 2015 roku. Trzeba bowiem pamiętać, że po II wojnie światowej wysiedlono mieszkających tam Polaków. Coroczne wizyty wolontariuszy na bołszowieckim cmentarzu pozwalają ocalić kilkadziesiąt polskich mogił od zniszczenia. 

Rekrutacja do akcji Wolontariat dla Kresów 2018

Więcej informacji o rekrutacji i akcji Wolontariat dla Kresów znaleźć można na stronie internetowej Fundacji Brat Słońce: http://bratslonce.pl/wolontariat-dla-kresow-2018-rekrutacja/

Dominika Dzido, FBS

Dowiedz się więcej o pracy franciszkanów na Ukrainie