Animacja

Ważny wyjazd wrocławskiej Grupy Misyjnej

Wyjazd grupy misyjnej z Wrocławia
Sobota przed Niedzielą Palmową, 24.03.2018 r. okazała się szczególnym dniem dla naszej Grupy Misyjnej, która właśnie w tym dniu miała do wykonania ważną misję. Przywiezienie relikwii bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy-dziewicy do naszego kościoła, a tym samym powiększenie tzw.”Małego nieba” na Kruczej.

Razem z opiekunem naszej grupy o. Markiem Augustynem udaliśmy się do Sanktuarium w Zabawie, niedaleko Tarnowa. Tam została odprawiona Msza Św., a po niej nastąpiło  uroczyste przekazanie relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Oczywiście byliśmy pierwszymi osobami, które uczciły i ucałowały tę relikwię. Odwiedziliśmy również dom rodzinny bł. Karoliny w Wał-Rudzie, gdzie mogliśmy zobaczyć dużo ciekawych rzeczy związanych z jej życiem.
Spotkanie z braćmi błogosławionego
Tak się szczęśliwie złożyło, że przebywaliśmy niedaleko rodzinnej miejscowości naszego bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Pełni wrażeń i głębokich osobistych przeżyć po wizycie w Zabawie i Wał-Rudzie udaliśmy się do Zawady. Nasza radość była jeszcze większa w chwili, kiedy spotkaliśmy się z braćmi bł. o. Zbigniewa – p. Bogdanem i p. Andrzejem. Wszyscy razem odwiedziliśmy na cmentarzu grób rodziców braci Strzałkowskich. Byliśmy również w małym, ale jakże pięknym kościele parafialnym.
Mieliśmy mnóstwo przeżyć i wrażeń, zwłaszcza jak na jeden dzień! Nawet pogoda nam sprzyjała tego marcowego dnia, a Pan Bóg sprowadził nas Swoimi ścieżkami do tych wyjątkowych miejsc, gdzie dawniej mieszkali ci Błogosławieni: Karolina oraz Zbigniew. I można powiedzieć, że choć żyli w różnych czasach to są wzorem prawdziwej wiary, która nas dzisiaj umacnia i pokrzepia.
Bł. Karolino – módl się za nami
Halina Sasin 
animatorka wrocławskiej Grupy Misyjnej
Galeria zdjęć – Ważny wyjazd wrocławskiej Grupy Misyjnej – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
wyjazd grupy misyjnej
navigate_before
navigate_next