Aktualności Peru

W poszukiwaniu lepszego życia, bliżej Pariacoto…

“Ludność Chiauki (34 rodziny), to ludność napływowa z wyższych partii gór. Pomagamy jej mieszkańcom wykończyć i upiększyć budującą się kaplicę poprzez zakup i dowóz potrzebnych materiałów budowlanych” – pisze do nas br. Bogdan Pławecki, który od kilku dni pracuje w parafii Pariacoto.

Dla dzieci to ostatni tydzień wakacji. Od poniedziałku 11 marca 2019 r., rozpoczną nowy rok szkolny w publicznej szkole w Pariacoto. Widząc gości, dzieci zbliżają się małymi grupami, by się im przyjrzeć. Później prawdopodobnie powiedzą rodzicom, że to padrecitos (ojczulkowie) z Pariacoto przywieźli coś, od czego ściany w kaplicy robią się równe i białe (gładź gipsowa).

Na niedzielę wnętrze kaplicy było już gotowe, a frekwencja uczestników Mszy św. dość spora, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców i statystyczne uczestnictwo ludzi z Andów w nabożeństwach kościelnych. To również efekt dwuletniej pracy naszej byłej misjonarki świeckiej Katarzyny Nowakowskiej i podejścia proboszcza o. Rafała Dryjańskiego do parafian, którzy ogólnie mówiąc, przejawiają inicjatywę i podejmują kroki w dążeniu do poprawy życia rodzinnego i wspólnotowego.

Z pozdrowieniami z Pariacoto
br. Bogdan Pławecki/red.