Inne

Szopka z Męczennikami z Pariacoto

Szopka z Męczennikami
W niedzielę 10 grudnia 2017 r. na dworcu głównym w Monachium otwarta została polska szopka wyrzeźbiona przez uczniów Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara z Zakopanego. W tym roku szopka nosi tytuł „Betlejem i Męczennicy” z dodatkowymi figurami błogosławionych męczenników franciszkańskich z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Monachium, Polska Parafia Katolicka w Monachium (od 1978 r. pracują tam polscy redemptoryści) wraz z Konsulatem Generalnym RP przy współpracy Bahnhofsmanagement HBF München i Rady Cudzoziemców.

Podczas oficjalnego otwarcia szopki można było usłyszeć polskie kolędy w wykonaniu kapeli muzycznej z regionu Orawy. Po otwarciu odbyło się spotkanie w sali bankietowej z udziałem ok. 200 osób, z polskim makowcem, grzanym winem i kawą. Miejscem wystawienia szopki jest główna hala wejściowa monachijskiego dworca. Szopka będzie wystawiona do 6 stycznia 2018 r.

za: www.redemptor.pl

Więcej informacji oraz zdjęć: Szopka z Męczennikami z Pariacoto.