Aktualności

Światowy Dzień Misyjny we Wrocławiu

dzień misyjny we Wrocławiu
Wzorem lat ubiegłych nasza Grupa Misyjna brała czynny udział w Tygodniu Misyjnym, który w tym roku przebiegał pod hasłem: “OTO JA, POŚLIJ MNIE” Jego obchody rozpoczęliśmy 18 października 2020 r. niedzielną mszą świętą o godz. 13:00, której przewodniczył proboszcz parafii , a jednocześnie opiekun duchowy naszej grupy o. Radosław Kramarski.

On też wygłosił okolicznościowe kazanie. My, jako Grupa Misyjna zapewniliśmy oprawę liturgiczną (czytania mszalne i modlitwa wiernych). Dary ołtarza przyniosły w procesji dzieci z naszej grupy (Ania, Julia, Blanka, Ola, Dominika)ubrane w kolorowe stroje misyjne z różnych kontynentów. Dodatkowym elementem ich tegorocznego stroju ( ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem) były… maseczki ochronne na usta i nos.
W kolejne dni Tygodnia Misyjnego braliśmy udział w nabożeństwie różańcowym, podczas którego czytaliśmy rozważania wprowadzające w temat kolejnej dziesiątki różańca. A później udział w Eucharystii  (oprawa liturgiczna). Dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym otrzymywały od nas karteczki z wizerunkiem dzieci z krajów misyjnych ” Chcę poznać Chrystusa – Pamiętaj o mnie” oraz zakładki  i obrazki ze zdjęciem naszych Męczenników z Pariacoto: bł. o. Michałem i  bł. o. Zbigniewem. Na stolikach w nawie kościoła były wystawione obrazki ” Misyjna dziesiątka w intencji powołań”, dostępne dla wszystkich wiernych.
Przez cały ten tydzień w sposób szczególny otaczaliśmy gorącą modlitwą wszystkich misjonarzy, zwłaszcza naszych franciszkańskich, którzy pracują w różnych zakątkach świata. I nieważne są dzielące nas odległości,  liczy się wiara, nadzieja i serce pełne miłości. Pokój i Dobro!
Grupa Misyjna z Wrocławia
Jeżeli to Twój głos,Panie…
Jeżeli to mnie wołasz…
Jeżeli to na mnie czekają
głodni Twego Słowa…
Oto jestem – poślij mnie…”
Galeria zdjęć  – Światowy Dzień Misyjny we Wrocławiu –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next