Aktualności Animacja

Spotkanie z misjonarzem w Zielonej Górze

o. Piotr Dąbek w Zielonej Górze

W ostatnim tygodniu sierpnia gościliśmy w naszej parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze, misjonarza o.Piotra Dąbka. – pisze do nas p. Zofia Kempka, animatorka grupy misyjnej.

O. Piotr Dąbek pracował przez trzy lata w naszej parafii, a obecnie posługuje na misjach w Ugandzie. 

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. o. Piotr spotkał się z naszą grupą misyjną. Mogliśmy porozmawiać o pracy misjonarzy oraz o  życiu tamtejszej ludności. Temat jest dla nas bardzo ciekawy, ponieważ nasza parafia obejmuje patronat nad misją w Kakooge  a działająca przy parafii grupa misyjna już od dwóch lat ma “pod opieką” adoptowanego chłopca z Matugga.

Niedziela, 1 września 2019 r. była w naszej parafii niedzielą misyjną.  O. Piotr Dąbek na wszystkich Mszach św. wyświetlał zdjęcia i opowiadał parafianom o pracy misjonarzy oraz o dziełach prowadzonych w trzech miejscach misji: Kakooge, Matudze oraz Kampali – Munyonyo.

Podczas Mszy Świętej o godz.10.00 w procesji z darami grupa misyjna przyniosła ofiarę na pomoc patronackiej misji w Kakooge. Ofiara ta jest owocem akcji „Srebro dla misji”. Mamy nadzieję, że będzie ona wsparciem wyposażenia zakrystii w ugandyjskiej parafii. 

W darach przyniesiono również bieliznę kielichową, wykonaną ręcznie przez panią z grupy misyjnej. Od o. Piotra Dąbka otrzymaliśmy krzyż wykonany przez ugandyjskiego  artystę.

Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za misjonarzy, którzy wyruszyli z naszej parafii w minionym 20-leciu, by głosić  Jezusa w odległych krajach. Prosiliśmy również o błogosławieństwo Boże dla nich. 

Po mszach wierni mogli porozmawiać z misjonarzem. Wielu z nich wsparło misje swoimi ofiarami. Nie zabrakło również stoiska  z pamiątkami z Ugandy.

Bardzo dziękujemy o.Piotrowi za ten wspólnie spędzony czas.

Zofia Kempka/red.

 

Galeria zdjęć – o. Piotr Dąbek w Zielonej Górze–  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next