Aktualności Peru

Spotkanie gwardianów z Ameryki Południowej

spotkanie gwardianów

Dwudziestu sześciu franciszkanów z Argentyny, Urugwaju, Boliwii, Paragwaju, Chile, Brazylii, Wenezueli, Peru, Ameryki Środkowej i Włoch przybyło do Limy, aby wziąć udział w spotkaniu formacyjnym dla gwardianów z Ameryki Południowej. 

Zjazd odbył się w domu rekolekcyjnym Św. Franciszka z Asyżu, w miejscu, gdzie pięć wieków temu żył św. Franciszek Solano.

Pierwsze dni spotkania poświęcono refleksji nad służbą, której przełożony udziela swojej wspólnocie. W środę 6 lutego 2019 r. uczestnicy zgromadzili się na Eucharystii oraz kolacji  we franciszkańskiej parafii Nuestra Señora de la Piedad w dzielnicy San Luis.

Od 8 do 10 lutego 2019 r. bracia odwiedzili klasztory w Chimbote i w Pariacoto, dokąd udali się z pielgrzymką do grobów błogosławionych męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Gwardianom udało się również odwiedzić miejscowość Santa, gdzie pracował bł. Alessander Dordi, męczennik wyniesiony na ołtarze wraz z bł. Michałem i bł. Zbigniewem.

Niech przykład oddania i odwagi błogosławionych Męczenników pociągną do tych cnót serca braci, zwłaszcza w niełatwej misji służenia innym jako przełożeni.

o. Zbigniew Świerczek/ tł. ak