Aktualności Animacja

Spotkanie animatorów misyjnych we Wrocławiu

spotkanie animatorów misyjnych we Wrocławiu

W sobotę, 29 lutego 2020 r. we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie animatorów misyjnych z franciszkańskich parafii naszej Prowincji.

Spotkanie formacyjno–informacyjne poprowadził o. Dariusz Gaczyński z Sekretariatu Misyjnego w Krakowie. Przybyli na nie animatorzy z Dąbrowy Górniczej, Rychwałdu, Radomska, Zielonej Góry, Lwówka Śląskiego i Głogówka.

Uczestnicy spotkania podsumowali swoje działania w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w  parafiach oraz akcję kolędników misyjnych. Przedstawili również swoje pomysły na wypracowywanie funduszy wspierających misje: Rychwałd – pozyskiwanie środków z rozprowadzania ziół , miodu,  przetworów ziołowych i z ekologicznych owoców; Lwówek Śląski – przygotowywanie rękodzieła z przeznaczeniem na kiermasze świąteczne.

Podobne inicjatywy podejmują grupy w Dąbrowie Górniczej i we Wrocławiu.

Animatorzy misyjni z Dąbrowy Górniczej i Zielonej Góry opowiedzieli o swoim pobycie w Ugandzie, dokąd udali się na konsekrację kościoła parafialnego w Matudze. O.Darek przedstawił bieżącą sytuację misji franciszkańskich. W obliczu braku nowych powołań misyjnych, zachęcał do gorącej modlitwy w tej intencji. W centrum spotkania animatorów misyjnych, jak zwykle była Eucharystia odprawiona w intencji misji franciszkańskich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza proboszczowi – o. Markowi Augustynowi i grupie misyjnej z Wrocławia za  zorganizowanie spotkania.

 

tekst i fot.:Danuta Danielska (Radomsko)/red.

Galeria zdjęć  – Spotkanie animatorów misyjnych we Wrocławiu –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next