Aktualności Uganda

Śluby ugandyjskich kleryków

W Kampali-Munyonyo , w Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich ośmiu franciszkańskich kleryków odnowiło swoje śluby zakonne na kolejny rok. W sobotę 27 lipca 2019 r. zobowiązali się przed Bogiem i prowincjałem o. Marianem Gołąbem żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Misja w Ugandzie, która należy do krakowskiej prowincji franciszkanów, dynamicznie się rozwija i obfituje w powołania. Obecnie do kapłaństwa przygotowuje się 22 braci Ugandyjczyków.

Pięciu wkrótce rozpocznie drugi rok postulatu w Ugandzie, sześciu – nowicjat (pięciu w Tanzanii i jeden w Ghanie), sześciu – studia filozoficzne w Ghanie, czterech – rok pastoralny w klasztorach w Ugandzie (Kampala-Munyonyo, Matugga, Kakooge) i jeden – studia teologiczne w Kenii.

Ponadto w tym roku o przyjęcie do Zakonu ubiega się 15 kandydatów, mimo że krakowscy misjonarze stawiają wysokie wymagania rekrutacyjne. Aspiranci bowiem muszą być albo po studiach, albo muszą przedstawić świadectwo, że na egzaminie dojrzałości zdobyli przynajmniej siedem punktów z przedmiotów ścisłych bądź 10 punktów z przedmiotów humanistycznych na 20 możliwych. Dla porównania, wyższe uczelnie w Ugandzie przyjmują na studia od pięciu punktów.

Misja w Ugandzie jest najmłodszą w krakowskiej prowincji franciszkanów. Pierwsi misjonarze przybyli tam dopiero w 2001 r.

jms/red.

 

Galeria zdjęć – Śluby ugandyjskich kleryków –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next