Boliwia

Santa Cruz. Przygotowywania do ŚDM 2016

W niedzielę 8 maja w parafii La Santa Cruz, Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Archidiecezji Santa Cruz zrealizowało warsztaty przygotowujące pielgrzymów do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W spotkaniu przed ŚDM 2016 uczestniczyło 30 osób, z departamentu Santa Cruz. Na warsztatach obecny był bp Stanisław Dowlaszewicz, biskup pomocniczy diecezji Santa Cruz i asystent Duszpasterstwa Młodzieży w Boliwii.

Dzień rozpoczął się od wspólnych modlitw, powitania oraz zabaw integracyjnych. Następnie o. bp Stanisław w swojej konferencji przedstawił historię Światowych Dni Młodzieży, przesłanie papieża Franciszka dla młodych wybierających się do Krakowa oraz szczegóły organizacyjne wyjazdu. Na spotkaniu przedstawiono także program Dni diecezjalnych, które młodzież z Boliwii przeżywać będzie w diecezji gliwickiej.

W warsztatach uczestniczyli także uczniowie ze szkoły św. Anny w Santa Cruz oraz niektórzy wolontariusze włączeni w Światowe Dni Młodych. Ponadto młodzież zebrana na spotkaniu mogła obejrzeć wystawę pod tytułem „Poznając Polskę”, którą przygotował misjonarz ks. Szymon Piotr Żurek.

Delegacja młodzieży z Boliwii na ŚDM 2016 składa się z 41 pielgrzymów z departamentu Santa Cruz, Cochabamba oraz La Paz. Wśród uczestników grupy zapisanych jest trzech kapłanów polskich oraz trzy siostry zakonne, które będą towarzyszyć pielgrzymom w tej wędrówce wiary, w spotkaniu z młodymi, którzy żyją, myślą oraz głoszą Ewangelię na całym świecie.

ak

za: iglesiasantacruz.org

O. bp Stanisław Dowlaszewicz jest misjonarzem pochodzącym z Krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Na misje do Boliwii wyjechał w 1986 roku. W marcu 2001 r. przyjął sakrę biskupią. Jest biskupem pomocniczym archidiecezji Santa Cruz.