Paragwaj

Rozpoczęcie nowicjatu i obłóczyny w Areguá

Rozpoczęcie nowicjatu w Aregua

Tegoroczna Środa Popielcowa w Areguá w Paragwaju to nie tylko rozpoczęcie Wielkiego Postu. Dla trzech młodych ludzi było to także rozpoczęcie nowego etapu w ich życiu. Br. Tomas z Paragwaju, br. Carlos z Peru i br. Robin z Nikaragui rozpoczęli nowicjat i otrzymali habit zakonny.

Uroczystość odbyła się w domu nowicjackim w Areguá. Przewodniczył jej o. Jacek Orzeł, Delegat Prowincjalny w Paragwaju. W koncelebrze uczestniczyli o. Mario z prowincji Rioplatense, o. Marek Duda z Areguá, o. Marek Sowiński i o. Tadeusz Pobiedziński z Guarambaré oraz o. Cristian z Asunción. W ceremonii brali udział także br. Wincenty Kosiewicz, br. Eric z Kostaryki (Custodia Cento America), kleryk br. Vildo i dwaj postulanci: Lukac i Javier.

Rozpoczęcie nowicjatu

Formacja w Paragwaju

Formacja zakonna, a mówiąc precyzyjniej jej organizacja, w naszej misji w Paragwaju uległa pewnym zmianom. Klasztor w Areguá powrócił do swojej funkcji domu nowicjackiego, natomiast postulanci odbywają swoją formację w klasztorze w Asunción i opiekuje się nimi tymczasowo br. Wincenty. Do nowicjatu natomiast przyjechał z prowincji Rioplatense o. Mario, a także z Kostaryki br. Eric. W trójkę mają stanowić zespół wychowawczy. Nowicjat w Areguá stał wspólnym miejscem formacji dla Delegatury Misyjnej w Paragwaju, Argentyny, Peru, Boliwii i Kustodii Centralnej Ameryki.

Tegoroczne rozpoczęcie nowicjatu przebiegło w braterskiej atmosferze, a dla trzech nowych nowicjuszy była to bez wątpienia wzruszająca chwila. Moment założenia po raz pierwszy franciszkańskiego habitu jest wydarzeniem przejmującym, ale i bardzo radosnym.

Po Mszy Świętej był czas na pamiątkowe fotografie, a następnie na postny posiłek, odpowiedni dla dnia rozpoczęcia Wielkiego Postu.

Przy okazji tego spotkania powstał plakat powołaniowy, który – mamy nadzieję – wzbudzi zainteresowanie kolejnych kandydatów do Zakonu.

o. T. Pobiedziński

Galeria zdjęć – Rozpoczęcie nowicjatu i obłóczyny w Areguá – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)

Plakat powołaniowy
navigate_before
navigate_next