Aktualności Animacja

Relikwie Męczenników Ugandyjskich w Zielonej Górze

wprowadzenie

“W przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego, 5 stycznia 2020 roku, w naszej parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii Męczenników z Ugandy. Otrzymaliśmy je od Arcybiskupa Kampali, dzięki staraniom naszych Braci z Ugandy, szczególnie o. Wojciecha Ulmana.” – pisze do nas p. Zofia Kempka, animatorka Grupy Misyjnej w Zielonej Górze.

Relikwie te docelowo znajdą swoje miejsce w ołtarzu budującego się kościoła. Oprawę liturgiczną przygotowała grupa misyjna naszej parafii, począwszy od strojów misyjnych z Ugandy, Uzbekistanu, Peru, poprzez Liturgię Słowa, a także procesję z darami. Procesja miała uroczysty charakter, tak jak to robią wierni w Ugandzie i tak, jak opisują tradycje pierwszych wieków chrześcijaństwa. Wszystkie przyniesione w procesji dary zostały przekazane ubogim, a także będą służyć naszej parafii.

Następnego dnia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6.01.2020 roku, dzieci z klas III przedstawiły jasełka misyjne. Dzieci te przygotowują się do I Komunii św. Przeżywanie tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa, w kontekście troski o misje na całym świecie jest bardzo dobrym przygotowaniem do przyjęcia Jezusa do swojego życia i stawania się Jego misjonarzem.

Zofia Kempka/red.

Galeria zdjęć  – Relikwie Męczenników Ugandyjskich w Zielonej Górze –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next