Aktualności Paraguay Paragwaj

Powiew młodości w misji w Paragwaju

powiew młodości w Paragwaju

“Przesyłamy serdeczne pozdrowienia od wszystkich braci z Paragwaju. Pragniemy także podzielić się kilkoma radosnymi  wiadomościami powołaniowo-formacyjnymi” – pisze do nas o. Jacek Orzeł, nasz misjonarz.

15 stycznia 2019 r. dwóch młodych braci z Paragwaju rozpoczęło swój nowicjat w Medellin, w Kolumbii. Są to br. Lucas Javier Ovelar Hermosilla i br. Javier Gavilán Rodríguez, którzy będą stanowić wspólnotę wraz z innymi ośmioma braćmi z Kolumbii, Wenezueli, Nikaragui i Gwatemali. Do grupy nowicjuszy ma dołączyć jeszcze jeden brat z Ekwadoru. Kanonicznego rozpoczęcia nowicjatu dokonał Kusztosz Kustodii Kolumbijskiej – O. José Andrés Castro Farah.

Dwa tygodnie później, 2 lutego 2019 r. czterech braci Paragwajczyków odnowiło swoje śluby czasowe. Uroczystość odbyła się w Centrum Bożego Miłosierdzia przy naszym klasztorze w Aregua. Bracia Wildo José Bogarin, Juan Javier Pereira Gaona, Erit Roberto Peralta Mercado i José González, w obecności braci z Delegatury Paragwajskiej odnowili swoje śluby zakonne składane na kolejny rok.

14 lutego 2019 r. br. Tomas Valerio Zeballo Caballero, kończący rok formacji nowicjackiej, w obecności braci i swoich bliskich, w kaplicy przy naszym klasztorze w Aregua, złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Dalszą formację i studia teologiczne podejmie w domu formacyjnym w Saldan-Cordoba w Argentynie, już 2 marca.

Wszystkim tym braciom życzymy wszelkich łask, potrzebnych w realizowaniu franciszkańskiego powołania. Niech Dobry Pan im błogosławi.

Z pozdrowieniami z Paragwaju

o. Jacek Orzeł
Delegat Prowincjała w Paragwaju