Aktualności Peru

Peruwiańskie jasełka

peruwiańskie jasełka

Trwając w radosnej atmosferze świętowania wcielenia i narodzin Bożego Słowa, wszystkim Czytelnikom naszej misyjnej strony internetowej Wspólnota z Pariacoto przesyła najserdeczniejsze życzenia. Niech Duch Święty rozlewa w Waszych sercach doświadczenie Bożej miłości, radości, pokoju oraz nadziei i zaufania Bożej Opatrzności  na przyszły 2020 rok.

Pragniemy także przy tej okazji podzielić się z Wami relacją z kilku momentów utrwalonych przez aparat i kamerę, odzwierciedlających bożonarodzeniowe kolędowanie w wybranych domach i instytucjach oraz jasełka zorganizowane przez Szkółkę Wyrównawczą, działającą pod patronatem naszej misji.

Przygotowania do tych wydarzeń rozpoczęły się wraz z początkiem Adwentu. Trzeba było, oprócz śpiewania kolęd, wyuczyć dzieciaki czytania ról, a później tekstu na pamięć. Dodatkowo, każde z dzieci musiało mieć swojego dublera, bo nigdy nie wiadomo czy dany „aktor” w ostatniej chwili się nie rozmyśli, albo czy rodzice z wiadomych tylko sobie powodów nie zabronią mu występować.

Tak, jak należało się domyślać, ostatecznie w realizacji jasełek przeważały spontaniczność, entuzjazm i dziecięca beztroska. Jednocześnie kilka ról wzbudziło szczere zainteresowanie odbiorców spektaklu. Były to przede wszystkim dzieci przebrane za owieczki, które becząc weszły do kościoła na czworakach przed pasterzami. Uwagę widzów przyciągało również sporych rozmiarów dziecko płaczące w kołysce oraz dziewczynka-narrator w mikołajkowej kreacji, która jak na swój wiek i wzrost, bardzo wyraźnie i z dobra dykcją czytała przygotowany tekst.

Na koniec odbyła się „Chocolatada”, czyli tradycyjny tutaj w bożonarodzeniowym czasie poczęstunek, złożony z gorącego kakao i babki drożdżowej z bakaliami, znanej w Polsce pod włoską nazwą „panettone”.

br. Bogdan Pławecki/red.

Galeria zdjęć  – Peruwiańskie jasełka –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next