Aktualności Peru

Peruwiańczyk br. Elvio Saul został diakonem

Br. Elvio Saul został diakonem

Po tym, jak w Święto Ofiarowania Pańskiego w Limie miało miejsce złożenie ślubów uroczystych przez br. Luisa Huaricallo Apaza i dnia 16 lutego 2020 r br. Piotr Hryma przyjął święcenia diakonatu stałego w Sanoku, kilka tygodni później, dnia 6 marca br. w Trujillo (czyt. pol. Truchijo), w niedawno przejętej parafii św. Łucji, obsługiwanej przez braci należących do delegatury peruwiańskiej franciszkanów z Krakowa, miały miejsce święcenia diakonatu br. Elvio Saula Cabello Corzo.

Br. Elvio Saul przyjął święcenia z rąk biskupa pomocniczego diecezji Trujillo, bp. Timoteo Solórzano Rojas, który sprawuje swój urząd zaledwie od kilku miesięcy a pochodzi z regionu Ancash, gdzie w Pariacoto i Chimbote polscy franciszkanie prowadzą misje od wielu lat. Stamtąd też pochodzi br. Elvio Saul, który od dziecka aktywnie uczestniczył w życiu parafii w Pariacoto, a szczególnie w Yautan, skąd pochodzi i gdzie przez wiele lat był katechetą w szkole średniej.

Na święcenia, oprócz braci z delegatury, przybyli licznie parafianie ze wspomnianych placówek prowadzonych przez franciszkanów. Nad przygotowaniem, przebiegiem i wspólnym celebrowaniem uroczystości czuwali szczególnie nauczyciele z przyparafialnej szkoły podstawowej im. św. Łucji, do której uczęszcza kilkuset uczniów. Obecnie, z racji swojego przygotowania zawodowego, br. Elvio Saul posługuje w tej szkole, stąd aktywny udział grona pedagogicznego, któremu należy wystawić ocenę celującą za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Dla br. Elvio Saula święcenia diakonatu są etapem służby w Kościele, który ma przygotować go do kapłaństwa. Życzmy mu i módlmy się o to, by jak najlepiej się do niego przygotował za wstawiennictwem błogosławionych Męczenników z Pariacoto, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

o. Jacek Lisowski/red.

 

Galeria zdjęć  – Peruwiańczyk br. Elvio Saul został diakonem –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next