Aktualności Paragwaj

Nowy misjonarz posłany do Paragwaju

nowy misjonarz

W czwartek, 12 listopada 2020 r. w kaplicy Prowincjałatu Franciszkanów w Krakowie miała miejsce ceremonia posłania nowego misjonarza do Paragwaju. Podczas uroczystej Eucharystii o. Artur Pyza otrzymał krzyż misyjny z rąk ministra prowincjalnego o. Mariana Gołąba.

„Drogi Bracie, Bóg wybrał Cię, abyś szedł i owoc przynosił, i aby owoc Twój trwał. Idź więc i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na wzór apostołów i św. Ojca Franciszka i jego świętych braci, którzy szli przez świat głosząc Ewangelię i czyniąc pokój i dobro. Oto Twój przewodnik na apostolskich drogach. Oto Twoja pomoc w każdym niebezpieczeństwie. Oto Twoja pociecha w życiu i przy śmierci. Niech Pan Cię błogosławi i strzeże” – mówił prowincjał.

Na zakończenie Mszy Świętej bracia odśpiewali nowo posłanemu błogosławieństwo św. Franciszka z Asyżu, zaczerpnięte z Księgi Liczb. W liturgii uczestniczyli m.in. delegat prowincjała w Paragwaju o. Jacek Orzeł i sekretarz misyjny krakowskiej prowincji o. Dariusz Gaczyński. Wyższy przełożony po raz pierwszy przewodniczył nabożeństwu w ornacie przywiezionym z Ghany.

O. Artur Pyza (l. 45) pochodzi z Mazowsza. Swoją gotowość wyjazdu na misje zadeklarował ministrowi generalnemu, który zaproponował mu wsparcie misji w Paragwaju. Za zgodą definitorium prowincji warszawskiej został czasowo afiliowany do prowincji krakowskiej.

O. Artur Pyza do zakonu wstąpił po maturze w roku 1995. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach (2003 r.) żył i pracował w Skarżysku-Kamiennej, w Niepokalanowie, w Kaliszu, w Suwałkach, w Pustelni na św. Górze Polanowskiej, w Niepokalanowie-Lasku, a przez ostatnie siedem lat w Rakowskim w Bułgarii.

Był dotąd m.in. katechetą, asystentem prowincjalnym ds. powołań, wikariuszem i ekonomem klasztoru oraz gwardianem.

jms

Galeria zdjęć  – Nowy misjonarz posłany do Paragwaju –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next