Aktualności Paragwaj

Nowi lektorzy i akolici

nowi lektorzy i akolici w Paragwaju
“Pragnę podzielić się radosną wieścią, że trzech braci Paragwajczyków, odbywających formację w domu formacyjnym “Casa de San Antonio” w Saldan – Cordoba i studiujących teologię w Instytucie Filozoficzno – Teologicznym w Cordobie, zostało wprowadzonych do posługi lektora i akolity” – pisze do nas o. Jacek Orzeł z Paragwaju.

Do posługi lektora został wprowadzony br. Jose Gonzalez, a do posługi akolity bracia: br. Wildo Jose Bogarin i br. Erit Roberto Peralta Mercado.

Mszy Świętej przewodniczył i wprowadzenia do posług dokonał Prowincjał Prowincji Rioplatence (Argentyna-Urugwaj) – o. Aldo Cuccaro. W uroczystości uczestniczyła wspólnota domu formacyjnego.
Lektorzy i akolici

Po wprowadzeniu w posługę, bracia lektorzy będą czytać Słowo Boże podczas liturgii, a także mogą przygotowywać ludzi do godnego przyjęcia sakramentów. Będą też głosić orędzie zbawienia ludziom, którzy jeszcze go nie znają. Akolici zaś mogą pomagać kapłanom i diakonom w wykonywaniu ich urzędu, i jako nadzwyczajni szafarze udzielać Komunii świętej wiernym, a także zanosić ją chorym.

Braciom, którzy zostali wprowadzeni do posług, życzymy wierności i wytrwałości na drodze powołania, w służbie Bogu i Kościołowi.

Z pozdrowieniami, Pokój i Dobro!

o. Jacek Orzeł/red.

Przeczytaj także “Nowicjat w lesie”

Rozpoczęcie nowicjatu i obłóczyny w Aregua

Galeria zdjęć – Nowi lektorzy i akolici – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
navigate_before
navigate_next