Aktualności Animacja

Niedziela misyjna w Lwówku Śląskim

Niedziela 15 września 2019 r. we franciszkańskiej parafii w Lwówku Śląskim miała szczególny charakter. Była to bowiem tzw. „niedziela misyjna”, czyli dzień szczególnej modlitwy i dziękczynienia za wszystkie misje prowadzone przez naszą Krakowską Prowincję Franciszkanów.

Z tej okazji gościliśmy misjonarza oraz Asystenta Prowincjalnego ds. Misji z Krakowa o. Dariusza Gaczyńskiego. Podczas każdej Eucharystii o. Dariusz opowiadał o pracy polskich franciszkanów poza granicami naszej Ojczyzny oraz trudnościach jakie napotykają ludzie wierzący w krajach misyjnych i pomocy jaką w związku z nimi niosą misjonarze franciszkańscy.

Osoby zainteresowane pracą misjonarzy, miały okazję posłuchać o misjach więcej na dodatkowym, popołudniowym spotkaniu z ojcem misjonarzem. Spotkanie to trwało blisko dwie godziny, i chociaż może nie było na nim tłumów, to pytań o misje, ludzi z misji i misjonarzy wystarczyłoby na co najmniej kilka kolejnych godzin.

Przez całą niedzielę, nowopowstała Grupa Misyjna w przy naszej parafii, prowadziła kiermasz zrobionych przez siebie przedmiotów, ozdób czy chociażby pierogów. Kiermasz wsparło także wielu parafian, którzy ofiarowali na ten cel upieczone przez siebie ciasto. Całość ofiar złożonych przy okazji kiermaszu zostanie przekazana do naszego bratniego klasztoru w Guarambare, w Paragwaju.

o. Andrzej Łaniecki

fot. br. Maciej Wapiński

Galeria zdjęć  – Niedziela misyjna w Lwówku Śląskim –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next