Boliwia

Misyjny dzień dzieci i młodzieży w Montero

misyjny dzień dzieci w montero
W sobotę 9 kwietnia 2016 r. boliwijskie miasto Montero gościło prawie 2000 dzieci i młodzieży z różnych parafii całej archidiecezji Santa Cruz de la Sierra.

Przybyli oni na Archidiecezjalne Spotkanie Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci i Młodzieży, które jednocześnie stanowiło przygotowanie do podobnego spotkania na szczeblu kontynentalnym.

Autobusy pełne dzieci i młodzieży zaczęły przybywać do miasta już od 8 rano. Uczestnicy spotkania zapisywali się w znajdującej się obok parafii Las Mercedes szkole „Wiara i radość”, prowadzonej przez siostry ze zgromadzenia Córek Jezusa.

W ciągu dnia pełnego radości, śpiewu i uwielbienia zorganizowano również „Marsz wiary”, który przeszedł przez ulice parafii. Na czele pochodu niesiono krzyż misyjny. Pośród śpiewu i uwielbienia marsz dotarł do franciszkańskiego kościoła parafialnego, w którym odprawiono wspólną Mszę Świętą.

Archidiecezjalny misyjny dzień dzieci i młodzieży był też okazją do prezentacji grup z terenu całej archidiecezji. Spotkanie zakończyło się około godziny 17. Młodzi wrócili do swoich parafii pełni radości, że mogli spędzić ten dzień szukając wspólnie dróg realizacji misji ewangelizacyjnej w miejscach, do których są powołani.

Agnieszka Kozłowska

za: parroquialasmercedes.blogspot.com