Animacja

Misyjny Piknik Rodzinny we Wrocławiu

misyjny piknik rodzinny

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. w naszej parafii odbywał się misyjny piknik rodzinny. Poprzedziła go Msza Święta o godz. 10.00, podczas której szczególnie modliliśmy się w intencjach misji i misjonarzy franciszkańskich.

Wraz z o. Proboszczem Markiem Augustynem tę Eucharystię koncelebrowali: prowincjalny asystent ds. animacji misyjnej – o. Dariusz Gaczyński oraz pracujący w bratnim klasztorze w Bołszowcach na Ukrainie o. Marian Melnyczuk, który w tym dniu na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże, dzieląc się realiami duszpasterzowania za wschodnią granicą naszego kraju. W liturgii uczestniczyli również rodzeni bracia bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy włączyli się w procesję z darami.

Po Mszy św. rozpoczęła się wspólna zabawa w ogrodzie klasztornym. Wśród rozmaitych atrakcji, przygotowanych dla przybyłych na franciszkańskie podróże, były m. in.: możliwość przymierzenia strojów z krajów misyjnych, quiz misyjny z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, konkursy i zawody sportowe, występy zespołu “Mały Asyż” i chóru parafialnego “Borromeo”, wystawa misyjna. Członkowie grup parafialnych przygotowali rozmaite stoiska gastronomiczne, w których można się było zaopatrzyć w kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, bigos, gofry, ciasta i napoje. Swoje stanowisko na festynie rozłożył również franciszkański Sekretariat Misyjny z Krakowa oraz franciszkańskie wydawnictwo “Bratni Zew”.

Miła i serdeczna atmosfera towarzyszyła uczestniczącym w pikniku rodzinom do późnych godzin popołudniowych.

 

za: Parafia św. Karola Boromeusza we Wrocławiu/Facebook

Galeria zdjęć – Misyjny Piknik Rodzinny we Wrocławiu – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
navigate_before
navigate_next