Animacja

Misjonarz z Ugandy we Wrocławiu

Misjonarz z Ugandy we Wrocławiu

“W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz.13.00 w naszej parafii odprawiana jest Msza Święta misyjna.” – piszą do nas członkowie Grupy Misyjnej z Wrocławia.

Poprzez Eucharystię i gorącą modlitwę pamiętamy o naszych franciszkańskich misjonarzach i wszystkich ludziach, którym posługują. W niedzielę 4 lutego 2018 „nasza” Msza Święta miała jeszcze większy akcent misyjny. A wszystko to za sprawą o. Bogusława Dąbrowskiego – misjonarza pracującego od wielu lat w Ugandzie. O. Bogusław gościł tego dnia w naszej parafii i przewodniczył misyjnej Eucharystii. Misjonarz podczas każdej Mszy głosił kazania.

Opowiadał o swojej pracy misyjnej, jej blaskach i cieniach oraz o ludziach z Ugandy, którzy wciąż potrzebują wielkiego wsparcia i nadziei na lepsze jutro.

Przy tej okazji o. Bogusław promował swoją książkę pt. “Spalić paszport” (dostępną również w formie audiobooka), którą można było kupić przy wyjściach z kościoła.

Misjonarz w Ugandzie we Wrocławiu

Członkowie Grupy Misyjnej pomagali zarówno przy sprzedaży książki, jak i przy kwestowaniu na rzecz Misji w Ugandzie. Dzięki temu kolejny raz okazali się “wspaniałym zapleczem” dla odwiedzającego parafię misjonarza.

Grupa Misyjna z Wrocławia

Galeria zdjęć – Misjonarz z Ugandy we Wrocławiu – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia)
navigate_before
navigate_next