Uganda

Misjonarz na rowerze

misjonarz na rowerze

W pierwszych dniach kwietnia 2018 r. rozpoczęła się piękna przygoda rowerowa polskiego franciszkanina, o. Marka Warzechy, który cztery miesiące wakacji postanowił spędzić na rowerze, wyruszając ze swojej misji w Kakooge w Ugandzie jako „pielgrzym pokoju” do Ziemi Świętej, Asyżu i Rzymu.

O. Marek ma 52 lata i należy do naszej prowincji zakonnej, jest misjonarzem w Ugandzie. Spełnił swoje marzenie, pokonując 10 tys. kilometrów na rowerze i przemierzając następujące kraje: Uganda, Kenia, Etiopia, Sudan, Egipt, Izrael, Cypr, Turcja, Grecja, Bułgaria, Serbia, Kosowo, Czarnogóra, Bośnia, Chorwacja, Słowenia, Włochy i Polska.

We wszystkich 18 krajach spotykał wielu ludzi różnych ras i religii, niosąc przesłanie św. Franciszka. Podczas swojej wędrówki na rowerze wyposażonym w nawigator satelitarny, licznik kilometrów, ładowarkę do baterii i inne niezbędne rzeczy, zaopatrzony w wodę i wino do Mszy Świętej, spał w namiocie przy parafiach i różnych instytutach zakonnych. Spędził trzy tygodnie na modlitwie i rekolekcjach duchowych w Ziemi Świętej i Palestynie, odwiedzając wszystkie sanktuaria chrześcijaństwa. Przebywał w Asyżu oraz w Rzymie. Jego misja zakończy się w Polsce, gdzie weźmie udział w różnych spotkaniach, dzieląc się swoim doświadczeniem i swoim wędrowaniem pośród wielu narodów.

O. Paolo Fiasconaro, dyrektor ośrodka misyjnego FIMP

za: www.ofmconv.net

Zapraszamy również do obejrzenia kilku zdjęć o. Marka: Misjonarz na rowerze.