Aktualności Uganda

Międzynarodowe wideokonferencje

ugandyjskie wideokonferencje

“Kilka lat temu pan Andrzej Rzepecki z Krakowa, wpadł na pomysł zwiększenia kontaktu pomiędzy krajami: Polską i Ugandą.” – pisze o. Bogusław Dąbrowski, misjonarz z Kakooge.


W tym celu Fundacja innovAid wraz z firmą p. Andrzeja, VisionCube S.A. zainstalowała w naszych szkołach szybki Internet. Dobroczyńcy nie tylko podłączyli nam światłowód, ale również opłacają usługi internetowe. Sieć wykorzystujemy przede wszystkim do celów edukacyjnych, np. do nauczania elektroniki studentów szkoły zawodowej im. św. Jana Pawła II przez polskich nauczycieli z firmy TEM z Łodzi.

10 czerwca 2019 r. dzieci z Piątkowskiej  Szkoły Społecznej im.Wandy Błeńskiej miały możliwość porozmawiania z dziećmi ze szkoły św. Judy Tadeusza z Kakooge. Uczniowie podzielili się wzajemnie informacjami o historii i kulturze swoich krajów. Rozmawiały też o  obchodzeniu świąt, imienin, o tym co jedzą i jak w swoich ojczyznach spędzają wolny czas.

Warto przypomnieć, że w 2018 r. w pokazowej lekcji prowadzonej przez Internet w Kakooge, uczestniczyła Minister Rządu Polskiego Pani Beata Kempa.

o. Bogusław Dąbrowski

Galeria zdjęć – Ugandyjskie wideokonferencje –  (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
navigate_before
navigate_next