Inne

Krosno. Misje na VIII Jarmarku Franciszkańskim

o. Ryszard Jarmuż na jarmarku w Krośnie

O. Ryszard Jarmuż, misjonarz, który pracował w Boliwii i w Paragwaju, był gościem VIII Jarmarku Franciszkańskiego, który odbył się 14 czerwca w Krośnie. 

Tegoroczna edycja Jarmarku zbiegła się z przygotowaniami do beatyfikacji franciszkańskich męczenników z Peru. Uczestnicy mogli obejrzeć wystawę o ich życiu i męczeństwie, która stanęła pod koniec maja na dziedzińcu franciszkańskiego klasztoru.

Specjalnym gościem festynu był także o. Ryszard Jarmuż, franciszkański misjonarz, który pracował w Boliwii i w Paragwaju. O. Ryszard chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami pracy misyjnej, a także uczył uczestników piosenek w języku hiszpańskim.

Misyjne stoisko sekretariatu

Swoje stoisko miał również na Jarmarku franciszkański Sekretariat Misyjny z Krakowa. Można było się przy nim dowiedzieć, gdzie Krakowska Prowincja Franciszkanów prowadzi misję, otrzymać Biuletyn Misyjny oraz foldery informacyjne o męczennikach z Pariacoto i obrazki z ich wizerunkami.

navigate_before
navigate_next

Jak zwykle stoisko misyjne wyglądało bardzo kolorowo, dzięki pamiątkom i upominkom misyjnym z Afryki i Ameryki Południowej. VIII Jarmark Franciszkański w Krośnie swoją tematyką dobrze wpisał się w przeżywany w Polsce w tym samym czasie IV Krajowy Kongres Misyjny.

Agnieszka Kozłowska/red.