Aktualności Peru

Inauguracja postulatu w Pariacoto

inauguracja postulatu

“21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale w Ameryce Południowej to moment rozpoczęcia jesieni. W Polsce to dzień topienia marzanny, dzień wagarowicza i innych inicjatyw, natomiast w Pariacoto 21 marca 2019 r. świętowaliśmy oficjalne rozpoczęcie postulatu” – pisze do nas misjonarz, br. Bogdan Pławecki.

Postulat, to pierwszy etap formacji kandydata do zakonu (trwa rok lub dwa lata), podczas którego młody człowiek rozeznaje swoje powołanie do życia zakonnego, a odpowiedzialni za formację wspierają jego rozwój na poziomie personalnym i religijnym, oraz oceniają jego zdolność do pełnego włączenia się w daną rodzinę zakonną.

Sprawa powołań i formacji w Peru, to ciągle poważne wyzwanie. Każdego roku zgłasza się do nas kilka osób zainteresowanych życiem franciszkańskim, ale zazwyczaj z historią życia lub stopniem dojrzałości, które już na starcie wykluczają ich przyjęcie. Skutkiem tego w obecnym roku rozpoczęliśmy postulat z zaledwie jednym młodzieńcem. Jest nim Joel Saavedra Chamoli.

Obrzęd przyjęcia do postulatu odbył się w kaplicy Męczenników w Pariacoto, w obecności naszych braci ze wspólnoty z Chimbote: o. Lucjana Szczepańskiego, o. Grzegorza Adamczyka i br. Piotra Hrymy. Celebracji, opartej na tekstach napomnień i modlitw autorstwa św. Franciszka, przewodniczył o. Grzegorz Adamczyk. Naszemu postulantowi wręczony został symbol TAU – znak przynależności do rodziny franciszkańskiej, który od tej pory Joel będzie nosił na szyi.

Nowemu Postulantowi życzymy, by Pan Bóg bronił go przed złem, utwierdzał wiarę, pomnażał dobre czyny i pocieszał w cierpieniach, a także wytrwałości we wzrastaniu i dążeniu do świętości oraz opieki Świętego Założyciela i Braci Męczenników.

 

Niech Pan darzy Pokojem i Dobrem!

br. Bogdan Pławecki

Galeria zdjęć – Inauguracja postulatu w Pariacoto – (nawigacja – strzałki po prawej i po lewej stronie zdjęcia):
Inauguracja postulatu w Pariacoto
navigate_before
navigate_next