Paragwaj

Guarambaré. Otwarcie jadalni „Marcelino Chleb i Wino”

28 grudnia 2016 r. w dzień Świętych Młodzianków przeżywaliśmy wielką radość z otwarcia i zainaugurowania działalności jadalni „Marcelino Chleb i Wino” dla dzieci biednych i sierot  – pisze do nas o. Grzegorz Adamczyk, misjonarz pracujący w Paragwaju.

Poświęcenia jadalni dokonał nasz delegat prowincjalny o. Jacek Orzeł, natomiast pierwszy posiłek w nowym obiekcie pobłogosławił o. Marek Wilk – proboszcz parafii w Guarambaré. Dzieci modliły się za naszych dobrodziejów, budowniczych, wolontariuszy, kucharzy oraz wszystkich ludzi dobrego i wielkiego serca.

Nazwa jadalni „Marcelino Chleb i Wino” została zainspirowana hiszpańskim filmem w reżyserii Ladislao Vajda pod tym samym tytułem („Marcelino Pan y Vino”).

Jadalnia znajduje się na terenie Szkoły Ewangelizacji i Dzieł Miłosierdzia Tawerna Franciszkańska, którą prowadzą nasi franciszkańscy misjonarze z krakowskiej prowincji pracujący w mieście Guarambaré. Polecamy ich waszym modlitwom i zachęcamy do wspierania tego dzieła miłosierdzia.

Tekst: o. Grzegorz M. Adamczyk OFMConv, dyrektor Szkoły Ewangelizacji i Dzieła Miłosierdzia – Tawerna Franciszkańska /tłum. o. Ryszard Jarmuż/opr. ak