Aktualności Animacja

Franciszkański Tydzień Misyjny 2020

Tydzień Misyjny

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, tydzień szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy. Będziemy go przeżywać w trudnym czasie, w jakim obecnie znajdują się nasi misjonarze, a zwłaszcza ludzie, wśród których pracują.

Dlatego tym bardziej bezcennym jest dar Waszej modlitwy. Przy tej okazji pragnę podziękować Wam wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspieracie nasze dzieła misyjne. Dzięki Waszej pomocy w ostatnim czasie powstało wiele pięknych inicjatyw.

Chcemy podzielić się wielką radością z faktu, że w ostatnim czasie jeden z naszych misjonarzy pracujących w Pariacoto, br. Bogdan Pławecki, przyjął sakrament święceń kapłańskich. Ponadto w tym szczególnym miejscu, naznaczonym krwią Męczenników swoje śluby wieczyste złożył br. Alan Vilela López, pochodzący z Peru.

Również w Ugandzie Pan Bóg obdarza nowymi powołaniami franciszkańskimi. W Kakooge dwunastu braci pochodzących z Ugandy, Kenii oraz Tanzanii, rozpoczęło swój nowicjat. Cieszy szczególnie fakt, że mogą oni mieszkać w budynku, który udało się zbudować również dzięki Waszej pomocy.

W czasie zamknięcia wielu misyjnych krajów, pomoc ofiarodawców naszych misji była wprost nieoceniona. To dzięki Wam można wspierać miejscowych ludzi, pozostających bez możliwości pracy, a więc i bez środków do życia, kupując i rozdzielając im żywność, lekarstwa oraz niezbędne w tym czasie środki medyczne. Wielką pomoc nasi ofiarodawcy okazali ludziom głodującym w Matudze, a także ubogim w Pariacoto, w Peru.

Wielu z Was wsparło także naszą akcję prowadzoną we współpracy z franciszkańską Fundacją Brat Słońce, która pomagała pozyskiwać środki dla Ekologicznej Farmy w Kakooge. Stanowi ona nie tylko miejsce praktyk dla uczniów istniejącej obok niej Szkoły Zawodowej im. św. Jana Pawła II, ale również może wyżywić młodzież ucząca się w tej szkole. Dzięki Wam, misjonarze prowadzący Farmę Ekologiczną zakupili traktor z osprzętem, który znacznie ułatwi prowadzone tam prace rolne.

Codzienność pracy misyjnej przynosi franciszkanom każdego dnia nowe wyzwania. O tym, co dzieje się na misjach i u naszych misjonarzy można dowiedzieć się, śledząc naszą stronę internetową www.misje.franciszkanie.pl oraz nasz profil na Facebooku, do czego gorąco zachęcamy.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam hojnie za okazywane wsparcie i wielkie serce. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i ofiarność oraz za życzliwe przyjmowanie nas podczas Niedziel Misyjnych

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich, pamiętamy o Was w naszych modlitwach, a w każdą środę odprawiamy Mszę Świętą w Waszych intencjach.

Tydzień Misyjny

Z wdzięczną modlitwą i błogosławieństwem

o. Dariusz Gaczyński
Asystent prowincjalny ds. animacji misyjnej