Aktualności Animacja

Dzień św. Franciszka w Krakowie

dzień św. Franciszka

W październiku, już od siedmiu lat Krakowska Prowincja Franciszkanów wraz z  turystami i mieszkańcami Krakowa obchodzi imieniny założyciela Zakonu, św. Franciszka z Asyżu. Wydarzenie to odbywa się  na najbardziej znanym placu w Krakowie, przy Bazylice Franciszkanów,  pod słynnym „oknem papieskim”.

W tym roku Dzień św. Franciszka odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r. pod hasłem „Klisze pamięci”. Tym razem tematyka naszego wydarzenia jest związana z osobą św. Maksymiliana M. Kolbego. Głównym celem jest prezentacja unikatowej na skalę światową wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia nr 432 obozu Auschwitz oraz kwesta na rozbudowę Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Świętą w intencji Darczyńców Fundacji i Prowincji Franciszkanów. Na zakończenie o godz. 18:00 odbędzie się koncert Akademickiego Chóru Organum i Zespołu Instrumentalnego Ricercar. Ponadto Dzień św. Franciszka to czas przepełniony wieloma ciekawymi atrakcjami. Podczas wydarzenia będzie można również odwiedzić stoisko misyjne przygotowane przez nasz Sekretariat.

Każdy uczestnik może sam dokonać przeglądu franciszkańskich inicjatyw, zapoznać się z nimi, a także wesprzeć ich działalność. W tym roku uczestnicy będą mieli jedyną możliwość odwiedzenia na co dzień niedostępnych miejsc w klasztorze oraz obejrzenia starodruków franciszkańskich.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://bratslonce.pl/dzien-sw-franciszka-2018-zapraszamy/

 

Fundacja Brat Słońce/red.