Paragwaj

Dzień Maryjno-Kolbiański w Asuncion

13 sierpnia, w ostatnim dniu nowenny przygotowującej do obchodów 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana Marii Kolbego,  Rycerstwo Niepokalanej działające przy klasztorze w Asunción, zorganizowało Dzień Maryjno-Kolbiański.

Program Dnia obejmował m.in. modlitwę różańcową i dwie konferencje – pierwszą z nich, przedstawiającą życie św. Maksymiliana Marii Kolbego wygłosił o. Cristian Riquelme, a druga wygłoszona przez o. Andrzeja Zbroję nosiła tytuł “Dzieło życia św. Maksymiliana”.

Pokazano także  film dokumentalny o świętym Maksymilianie, po którym poprowadzona została debata na jego temat. Na zakończenie Dnia Maryjno-Kolbiańskiego, odprawiono uroczystą Mszę Świętą. W modlitewnym spotkaniu poświęconym Niepokalanej i Jej Szaleńcowi brali także udział bracia z klasztorów w Asunción, Guarambaré i Areguá.

Klasztor w Asunción jest w Paragwaju szczególnym miejscem związanym z duchowością św. Maksymiliana Marii Kolbego. To właśnie przy franciszkańskiej kaplicy gromadzi się liczna grupa „Rycerstwa Niepokalanej”, a przy klasztorze mieści się redakcja czasopisma „Tupasy Ñe’e – paragwajskiej edycji założonego w Polsce przez św. Maksymiliana „Rycerza Niepokalanej”.

O. Jacek Orzeł/ak


czytaj więcej: